Lenka Sršňová: Fullove a Cocktail Mix

Centrum mesta (na križovatkách ulíc A. Bernoláka, Mostová)
Kultúrny dom Andreja Hlinku

Lenka patrí k najvýraznejším slovenským dizajnérom a jej odvážny farebný rukopis ponúka veselú a originálnu alternatívu v obliekaní. Pri svojej práci využíva intenzívne farby, výrazné autorské vzory a veľký dôraz kladie na remeselné vypracovanie modelov. Móda, ktorú tvorí, jej priniesla už viacero ocenení.

Festival Fullove dni doslova zafarbí výberom z hravej tvorby pozostávajúcim z dvoch blokov.

Kolekcia Fullove odkazuje na tvorbu významného slovenského maliara Ľudovíta Fullu. Známe aj menej známe motívy z maliarových obrazov sú preštylizované do atraktívnych vzorov s jemným nádychom fullovského folklóru. Geometrické kompozície, florálne a figurálne motívy, či rozprávkové zvery sa tak dostávajú do súčasného odevu. Farby nabité energiou, ľahké pohodlné strihy, košeľové siluety a príjemný materiál ponúkajú umelecko – dizajnérsku a zároveň̌ praktickú líniu odevov. Hravé dezény vznikli v spolupráci s dizajnérom Ondrejom Jóbom. V roku 2019 získala kolekcia ocenenie Národná cena za dizajn, 3. miesto v kategórii Profesionálny dizajn.

Druhý blok tvorí výber z Lenkinej doterajšej a aktuálnej tvorby. Hravý styling modelov z rôznych kolekcií a období vytvára celok dokonale vystihujúci estetiku a štýl autorky, ktorá na módnej scéne pôsobí už vyše 10 rokov.

Živé dezény podfarbené hudbou, ktorú k prehliadke zložil Pjoni, naživo v tanečnom kroku predvedú tanečnice zo zoskupenia Dancemania Liptovský Mikuláš.

Vstup voľný.

Späť

© FULLOVE DNI